Dijital Sigara veyahut Dijital Likit TerimleriElektronik Sigara – Elektronik Likit Terimleri makalemizde bütün kullanılan terimleri ve isimleri detaylı olarak açıklayacağız. Her sektörde ve üründe evetğu kabil bir çok terimler vardır ve bunları taalluk duyduğumuz bir ürün dâhilin bilmemiz en iyisini seçmemiz muhtevain yardımcı olur. Elektronik Sigara – Elektronik Likit Terimleri kırmızdaki bilgiler doğrultusunda yarım gördüğünüz bir terim evet da hatalı bir terim varsa lütfen tefsir olarak bildiriniz.

Elektronik Sigara – Elektronik Likit Terimleri
A

Atomizer: Elektronik sigaranın en önemli parçbeyıdır. E-likidin buharlaşmasını sağlayan ve elektronik sigaranın anayasa sorunlevini yerine getiren hamur bu paroba.

B

Battery: Batarya, atomizerin ve var ise dijital ekranın ihtiyaç duyduğu güç pillerden hasılat. Bunlar ekseriyetle şarj edilebilen pillerdendir.

C

Cartomizer: Tüm sistemin bir arada evetğu ilk modellerdir. İçindeki parçalar ekseriya değdavranışmez. Kullan at modelleridir.
Clearomizer: Cartomizerlerin şeffaf tanklı olanıdır. İçindeki likit seviyesini görebilirsiniz.
Charger: Şarj Aleti
Cut-off: Bir çeşit emniyet şalteri gibidir. Sık kullanımlarda pilin evet da atomizerdeki kafalığın aşırı ısınmasını önlemek için sistemi otomatik olarak kapatır.
Coil ( Mebdelık): Atomizerin mideindeki bu sarrafiyelık bir fitil etrafına zerrinlmış bobinden ( wolfram) oluşur. Tanktan mevrut likidi buharlaştırır.

D

Dispossible E-Cigarette: Bayağıçe kullan at elektronik sigaralardır.
Dripping: Elektronik sigaranın atomizer esaslığının içerisine likit damlatılmasına Dripping denilir.
Drip tip: Atomizerin en üstteki ağızlık kısmıdır. Değişçiliktirilebilir parçalardır.
Dry Hit: Pamuk yandığı dakika ağzımıza mevrut göyük tadına denir.
DIY (Do It Yourself): Kendi kendine yap demektir.

E

Electronic Cigarette Starter Kit: Elektronik sigaraya yeni sarrafiyelayanlar midein önerilen setlerdir. Bir pil, atomizer ve coil( kafalık) bağırsakerir.
E-Liquid: Elektronik sıvı. Elektronik sigarada atomizerin buharlaştırdığı likitdır. İçeriğindeki nikotin oranları ayrımlılık gösterir. Hatta farklı aromalı çeşitleri de bulunur.

Evyap: Bütün malzemelerini kişinin kendisi satın aldatmaıp evde demlediği likit, doğrusu evde yapılan likit.

F

FDA: Amerikan bezi besin ve ilaç denetleme kurumu.
Flooding: Likidin lüks doldurulmasıyla oluşan akıntıdır. Gerekirse tankı baştan sona havadanşeşp temizlenmelidir.

H

Head: Başlık

L

LED: Elektronik sigaranın bataryasında bulunan ışıklar LED olarak tabir edilir.
Low Resistance (LR) Düşüt Rezistans: Az rezistanslı atomizelerdir. Ohm derecesi düşüktür. Ceninisakıt rezistans hızlı ve henüz çabuk buhar üretir.

M

mAh: Mili Amper Hours Bataryanın gücü ile alakalı olan terimdir. batarya şarj olduğunda harcanacak erke ile ne derece zaman dayanacagının ölçü birimidir. Mah değeri yükseldikçe metanet artar.
MOD: Hevesli elektronik sigaralara maruz umumi addır. Kişiselleştirilmiş bir üründür denilebilir. Faziletli batarya ve düşüt ohm değerlerine ehil ürünlerdir. Sizin muhtevain seçilen Mod Cihazlar
MG – Miligram: Likitlerin süresince mevcut nikotin nicelikına verilen addır. örnek olarak 10ml likitde 0,9 nikotin varsa bu %09 nikotin var mazmunındadır. umumi itibari likitlerde 0mg, 06mg, 09mg, 12mg, 16mg, 18mg ve 24mg olarak nikotin oranları evet.

O

Ohm: Elektriğin direnç ölçüsüne maruz addır. Bobin solukmına gereğince numaralandırılır. Ohm rakamsal olarak düştükçe tütün yoğunluğu fazlalaşır.

P

PG (Propylene Glycol): Propilen glikol besin sanayisinde bir çok alanda kullanılan anayasa bir kimyasal birlikteşiktir. Sigaranın esrarında da bulunur. Esrar yoğunluğunu fazlalıkrır. Elektronik sigara likitlerinde VG (Vejeteryan Glikol) ,le beraber kullanılır. Bazı kişilerde alerjik bulaşık yapabilir.

R

RBA: Rba Mod elektronik sigaralarda bobini değnöbetebilen elektronik sigaraların müheyya zerrinlmış tellerine maruz isimdir. Belli bir sarım şekline mevla olan bu tellerin kalınlığı ve sarım adedi önemlidir.

S

Starter Kit: çıbanlangıç Seti E Likit ilk kez elektronik sigara kullanacaklar karınin referans edilen setlerdir. Bu setler çoklukla makul fiyatlı ve kullanımı kolay ürünlerdir.
Sub-ohm: Sub-ohm atomizerler ceninisakıt rezistanslı atomizerlerdir (1ohm’dan elan bayağı). Yüksek güç kullanırlar (15-30W). Bu sebeple çok yüksek oranda buhar üretirler ve nikotinsizken dahi koca miktarda boğaza vuruş sağlarlar. Buharlaştırma sistemi geceli gündüzlü likit beslemesi ile mukavemetli tellerin içerisindeki pamuğun daima ıslak kalması için mutasavvertır. Bu sayede duygulu tat almanız engellenir. Sub-ohm atomizerler ile yan yana ekseri gani nebati gliserin orantıına sahip (>%60) ve düşüt nikotin seviyesindeki likitler kullanılır.Not: Coilin ısınma sıcaklığı sair ölçün atomizerlere göre henüz fazladır, bu yüzden likit tüketiminiz de sub-ohm atomizerlerde artar.
Uyarı: Sub-ohm atomizerler şayeste ekipman(devamlı deşarj hareketı 8.5A destekleyen) ile kullanılmalıdır.

T

Tank: Elektronik sigarada likit doldurulan yere maruz genel insan tanktır. Likit tanklarının içerisinde atomizer temellığı veya bobin sarımı evet. Sizin ciğerin seçilen likit tankları.
Throat Hit (TH) – Boğaza Vurum: Elektronik sigaranın boğaza vurum hissine verilen isimdir. Sıfır burada nikotinlilerde bu çok azdır.

V

Vape: Buhar
Vaper: E-Sigara Kullanıcısı
Variable Wattage (VW) Mütebeddil Watt: Mod cihazlarda bulunan bu değer watt değsoruntirilebilir manaındadır. Atomizerineze nazaran ayarlamanız gerekmektedir.
Vent Holes: Esir Deliği – Genelde mod atomizerlerde keyif kontrol mekanizması vardır. Bu sayede web sitesini ziyaret edin mideinize çekeceğiniz çekicilik rakamını ayarlayabilirsiniz. Bu sizin isteğinize bakılırsa yaman yoğunluğunuz ayarlamanıza yardımcı olur.
Variable Voltage (VV): Bataryanızda mütebeddil volt dereceıdır ve bunu arama etmenizi katkısızlar. genel olarak 3.0volts ile 6.0 volts arası bir sarpte çaldatmaışır.
VG (Vegetable Glycerin):Elektronik sigara likitlerinde kullanılan bir glikol türüdür. Renksiz ve berraktır. Buhar elektronik sigaralarda buhar üretimi midein gereklidir.

0-9

510: Elektronik sigaraların vidalama sistemleri farklı biçimdedir. Bunlardan birinin adıda 510’dur. Ego vidalamadan sonrasında çıdem 510 vidalama sistemi son zamanlarda hevesli cihazlardaki vidalama sistemidir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *